Vikend s dragim gošćama

Već tradicionalno, na jedan smo vikend ugostili djevojke i odgajateljice Učeničkog doma Marije Jambrišak iz Zagreba. Da spojimo ugodno s korisnim, družili smo se na obližnjem Fratarskom otoku, u Domu i po Puli, koja doista ima što pokazati. Po povratnim informacijama, djevojke su iz Pule otputovale sretne i zadovoljne, a mi jedva čekamo uzvratni posjet.

Možda je nekome djelovalo "spontano", no program za taj nezaboravni vikend bio je pomno planiran. Temeljio se na ciljevima naših posebnih programa "Za zdravlje" i "Sretno i pametno".

U prvom redu to je značilo boravak na svježem zraku, na moru, kupanje, rekreaciju u raznim oblicima - od odbojke, igrarija nogometnom loptom, badmintona, šetnji otokom te idući dan Pulom, do raznih morskih uživancija, potrage za blagom... A ta potraga za blagom, koju su mnogi procijenili jako zanimljivom, tražila je od takmičara puno toga - upoznavanje i suradnja u mješovitim ekipama učenika iz Pule i Zagreba, organiziranu potragu, slijeđenje uputa, rješavanje zadataka, koji su tražili i znanje, snalaženje, suradnju, brzinu...

Povratak brodom, večera u Domu, večernji izlazak... Znamo da vam je bilo malo samo do ponoći, ali da je bilo i do zore, bilo bi vam malo! To je samo potvrda da je bilo dobro!

Drugo jutro prošetali smo Pulom, vidjeli njene kulturne znamenitosti i posebno zanimljivu iozložbu "Ki sit, ki lačan", o tradicijskim jelima i običajima našeg kraja.

U raznovrsnom programu svatko je mogao naći nešto za sebe, od sporta, do kulture, sve to začinjeno druženjem s gošćama.

U moru fotografija, odabrali smo samo neke, da se prisjetimo tih lijepih trenutaka!

objavio: Ines Maurović   datum: 9. 10. 2012.