SRETNA VAM I VESELA NOVA ŠKOLSKA GODINA!!!

Danas je prvi dan nastave, ali za učeničke domove nova školska godina počinje dan ranije, kada se učenici okupljaju, spremni na nove izazove.

Za vašu informaciju, naš je dom "pun ko šipak". U njemu se "stisnulo" 113 mladih ljudi, 73 djevojke, 40 mladića. Pohađaju svih 11 srednjih škola u Puli, a stigli su nam iz svojih domova, raspoređenig od Osijeka do Vrgorca. Svako sa svojim očekivanjima, potrebama, idejama, mušicama...

Duge su i liste čekanja, onih koji putuju u školu i žive u nadi da će se, nekim čudom, u domu osloboditi neko mjesto i za njih! Njima upućujemo pozdrave, uz to da se nadaju i dalje, ne odustaju od svojih životnih ciljeva, ma koliko im u ovom trenutku bilo teško.

A vi koji ste dobili mjesto u domu, i vama srdačav pozdrav, uz želje da se što bolje snađete u novoj sredini, da steknete nove prijatelje, dobro startate u školi, hrabro kročite kroz čarobnu šumu, punu iznenađenja, tajni, izazova, prepreka i puteljaka koji vode do cilja kojeg ste si zacrtali - završiti školu, živeći i rastući u Učeničkom domu Pula!

Čestitamo na izboru i hrabrosti da se s 15 godina otisnete od kuće!

Ako vam je za početak malo teško sjetite se: Brodovi su najsigurniji u luci. Ali nisu za to stvoreni!

objavio: Ines Maurović   datum: 2. 9. 2013.