Humanost na djelu

Predvođeni odgajateljicom Karmen i medicinskom sestrom Monikom, vrijedna ekipa učenika, izradila je gomilu božićnih keksića, kuglica i raznih kolača. Dio tih rukotvorine pakovan je u manje plastične kutije i doniran pučkoj kuhinji, kako bi i njihovi korisnici ponijeli sa sobom dio tih slatkih darova i dobrih želja umiješenih našim ručicama.

Drugi krak naših humanih djela vodi nas u Dom za starije Alfredo štiglić Pula. Tamo smo kratkim glazbeno-plesno-dramskim programom zabavili nonice i noniće, uljepšali im bar taj jedan dan onako kako najbolje znamo. Uz glazbu i šale, uslijedilo je druženje, degustacija božićnih kolača,  a na kraju se čak i zaplesalo.

Toplo se nadamo da smo za sve te ljude učinili nešto dobro, podsjetili ih na radost darivanja i druženja, dijeljenja vremena, pažnje, nekih dobrih emocija i dobrih želja... što je i smisao Božića. Mi smo dobili još više - osjećaj za druge, empatija, pomaganje, dijeljenje s drugima - to je pravo bogatstvo, na koje često zaboravljamo jureći za nekim drugim životnim ciljevima.

To je jedan naš mali doprinos da svijet u kojem živimo bude bar trunčicu bolji i da život u njemu bude bar trunčicu lakši!

Pohvala svima koji su sudjelovali u ovom projektu!!!

objavio: Ines Maurović   datum: 21. 12. 2018.

« Svibanj 2024 »