VEČER S MATURANTIMA - svečano i veselo!

Svečani ispraćaj maturanata, uz zajedničke fotke, večeru, plesmu, ples i neizbježno čitanje "Vrapca" ove je godine protekao u veselom raspoloženju, naravno uz puno emocija, uz puno smijeha i poneku suzu. Odlazi njih 18, s kojima smo dijelili životni prostor, ali i sudbinu u protekle 3-4 godine, s kojima smo odrastali i sazrijevali!

Uvijek su to dirljivi trenuci, rastanak od ekipe u Domu, a za neke i rastanak od školskih klupa (na sreću ili na žalost!), ali i kraj jedne životne faze u kojoj, priznali mi to ili ne, o svim važnim stvarima brinu drugi. Raditi ili studirati znači veću samostalnost, ali i odgovornost, u čemu vam želimo sve najbolje!

Puštamo vas ko ptiće iz gnjezda, pomalo strepeći za vaše prve letove - hoćete li upisati željeni fakultet, naći posao, snaći se u novoj sredini... No sigurni u to da je Učenički dom bio vaše toplo utočište, gdje ste rasli i jačali za sve što vas u životu čeka, da vam je bio odskočna daska za bolje snalaženje u društvu vršnjaka, svojevrsna škola gdje se uči prijateljstvo, uči se kako se snaći i izboriti za sebe, za svoje potrebe... Iako vam nije uvijek bilo lako, možda ste sada u maloj prednosti pred onima koji nemaju iskustvo življenja u domu!

U svakom slučaju, hvala vam na svemu čime ste obogatili ovaj dom!!! Želimo vam sreću kud god da krenete i što god da radite! Naravno, veseli nas i to kad svratite, onako u prolazu, prisjetite se doma i ljudi koji tu rade, pohvalite se svojim uspjesima, kojih će sigurno biti puno, puno, u životu koji je pred vama! SRETNO!!!

objavio: Ines Maurović   datum: 17. 5. 2013.