Roditeljski sastanci

To da su u Domu održani roditeljski sastanci možda i ne zvuči kao neka jako važna vijest, ali nama je to vrlo bitno. Da bi mogli ostvariti ciljeve koje smo si zacrtali u radu s vašom i našom djecom i pretvoriti ih u uspješne mlade ljude, s diplomom u ruci, od velikog je značaja kvalitetna suradnja s roditeljima. To da se vidimo, čujemo i dobro razumijemo.

Hvala svima koji su to prepoznali i dobro surađuju, a poziv onima koji će to tek shvatiti!

Od 113 učenika koliko ih trenutno živi u domu, roditeljskim sastancima, održanim u petak popodne, 11. i 18.10.2013. odazvalo se ukupno šezdesetak roditelja. Kako su nekima došli i mama i tata, govorimo o roditeljima 52 učenika. Je li to malo ili puno, prosudite sami.

Prenijeli smo informacije o tome kako je počela šk. god., kako su se djeca prilagodila (adaptirala) na uvjete života i rada u domu. Upoznali smo roditelje s programskim aktivnostima i svim onim lijepim, zanimljivim i poučnim događanjima u domu, kao i s poteškoćama s ponašanjem nekolicine učenika, kojima su već izrečene pedagoške mjere.

Posebno su nam važne povratne informacije koje smo dobili od vas, roditelja, naših suradnika. O tome što vam kažu djeca, kako se osjećaju, što ih muči, što veseli... Što bi željeli promijeniti, što ponoviti, što doživjeti...

Bilo da ste na roditeljskom sastanku, ili u prolasku nakon informacija u školi, u slučajnom ili namjernom posjetu, javite nam se. Ili nazovite. Bit će nam drago!

Zajedno možemo puno toga! I kada vas muči neki problem, vezano uz dijete, obiteljsku situaciju, komunikaciju, postavljanje granica, problem autoriteta... javite nam se. Imajte povjerenja. Nema nerješivih problema!

Pozdrav, s poštovanjem,

djelatnici doma -  vaši suradnici

objavio: Ines Maurović   datum: 31. 10. 2013.